E-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48226466873

Ruckus Networks R730 - pierwszy AP zgodny z 802.11ax

.

17:Lipca

 Ruckus Networks oferuje punkt dostępowy R730. Jest to jeden z pierwszych dostępnych na rynku AP klasy Enterprise zgodnych ze standardem 802.11ax, a jego zagregowana przepustowość osiąga 5 Gb/s. Urządzenie zapewnia teoretyczną maksymalną przepustowość 4.8 Gbps w paśmie 5 GHz oraz 1.148 Gbps w pasmie 2.4 GHz) i pracuje w trybie 8x8:8 w pasmie 5GHz 4x4:4 w paśmie 2.4GHz MU-MIMO (4/8 nadajników, 4/8 odbiorników, łącznie 12 strumienie danych).  Ruckus R730 może obsługiwać do 1024 klientów bezprzewodowych. R730 przeznaczony jest do środowisk, w których kluczowa jest sprawna obsługa bardzo dużej  liczby klientów. Obszar jego zastosowań obejmuje np. dworce lotnicze, sale koncertowe, stadiony, ale także środowiska IoT (tj. internetu rzeczy), w których obsługiwane są różnego rodzaju czujniki i układy wykonawcze.

.

 W obszarze zastosowań konsumenckich R730 jest w stanie np. obsłużyć strumienie transmisji wideo 4K oraz 60 jednoczesnych sesji VoIP (za bardzo dobry uznawało się dotychczas rezultat, w ktorym pojedyńczy AP obsługiwal 20-30 sesji VoIP).

R730 Wykorzystuje szereg nowych rozwiązań zapewniających zwiększenie wydajności, m.in.:

 • Obsługę trybu MU-MIMO (Multi User MIMO), w którym AP moze jednocześnie obslugiwać transmisje kilku użytkowników
 • Modulacja OFDMA - nowy tym modulacji sygnału Wi-Fi wprowadzony w 802.11ax zapewnia zwiększoną przepustowość dla wymagających klientów
 • Porty sieciowe multi-gigabit - ruch radiowy generowany przez AP musi być ostatecznie przesłany do sieci "kablowej", R730 prócz standardowego portu Ethernet 1Gbps posiada port 1/2.5.5 Gbps w standardzie RJ-45
 • Obsługa protokołów standardowych dla systemow IoT: BLE, Zigbee a także LTE (OpenG/CBRS)
 • Obsługa standardu kryptograficznego WPA3 zapewniającego lepsze bezpieczeństwo autoryzacji i poufność przesyłanych danych
 • Pełna zgodnosć "wstecz" w protokołami IEEE 802.11a/b/g/n/ac

R730 jak i pozostałe AP Ruckusa jest wyposażony w technologię anten adaptacyjnych BeamFlex+, dzięki sześciu inteligentnym, dwuzakresowym antenom kierunkowym, jest w stanie dynamicznie tworzyć kilka tysięcy unikalnych wzorów "ustawienia anten", zmniejszając interferencje fal radiowych o ponad 15dB, jednocześnie zmniejszając również interferencje między kanałami.

Nowy AP jest w pełni zgodny z wcześniej stosowanymi technologiami i standardami: może być zarządzany zarówno przez kontroler Zone Director jak i kontroler Smart Zone; realizację autoryzacji w trybie Hotspot, Hotpsot 2.0, Captiv Portal oraz WISPr; obsługę technologii: ChannelFly, Airtime Fairness, SmartCast, SmartRoam, SmartMesh i tunelowania GRE.

Więcej informacji:

 R730 porty

 

Tags: 802.11 ruckus 802.11ax

Kontakt

sprzedaż:

e-mail: sales@cc.com.pl

 


pomoc techniczna:

e-mail: support@cc.com.pl

 

CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.

Oferta

 • Dostawa i wdrożenia sieci WiFi
 • Dostawa i wdrożenia sieci LAN i WAN
 • Dostawa i wdrożenie systemów bezpieczeństwa
 • Wsparcie techniczne
 • Outsouring w zakresie administracji systemów IT
 • Oprogramowanie na zamówienie: portale internetowe, aplikacje biznesowe, aplikacje naukowe, aplikacje specjalizowane

Lokalizacja

world-map

Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

tel. +48 22 646-68-73

faks. +48 22 6063780

sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.