E-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48226466873

Ruckus oferuje zwirtualizowaną architekturę Wi-Fi

.

30:Listopada

Wirtualizacja sieci oraz sieci definiowane przez oprogramowanie to technologie stosunkowo nowe, ciągle nie "ustabilizowane" i będące obecnie przedmiotem rozgrywek takich gigantów jak: CISCO, VMWare, Juniper Networks, itp. Jednym z obszarów, w których realizacja idei wirtualizacji sieci nie doczekała się do tej pory implementacji są sieci Wi-Fi. Lukę tę postanowił wypełnić Ruckus Wireless z nowym systemem Virtual SmartZone Data Plane (vSZ-D). Sam system vSZ dostępny jest już od ponad roku i stanowi połączenie rozwijanych od lat platform kontrolerów Wi-Fi ZoneDirector (przeznaczonej do zastosowań Enterprise) oraz SCG i vSCG (Smart Cell Gateway) - przeznaczonej do zastosowań operatorskich. vSZ to zcentralizowane rozwiązanie służące do zarządzania sieciami WiFi każdej wielkości: uzasadnione jest jego wdrożenie w sieciach liczących od kilkudziesięciu do 1024 (w wersji vSZ-E) i 30 tysięcy AP (W klastrowanej wersji "High Scale" - vSZ-H).
Kontroler vSZ-Dataplane jest platformą "NFV" - Network Functions Virtualization, i pozwala na rozdzielenie warstwy zarządzania od warstwy transportującej ruch generowany przez klientów bezprzewodowych.

Oprogramowanie SZ-D wspiera tunelowanie danych z możliwością szyfrowania warstwy transmisyjnej, w tym tym szyfrowanie ruchu gościnnego, szyfrowane ruchu z urządzeń typu Point-of-Sale, ruchu VoIP oraz ruchu wymiany danych podczas przełączania użytkownika pomiędzy punktami dostępowymi (roaming). Zapewnia też skalowanie warstwy transmisji danych na poziomie 1Gbps, 10Gbps lub większej (w klastrach). System zapewnia automatyczne dostosowanie się do potrzeb transmisji danych z dynamiczną alokacją zasobów wraz ze wzrostem przepustowości.

vSZ-D oferowany jest jako rozwiązanie wirtualne pracujące pod kontrolą hypervisó VMware oraz KVM.  

.

 

 Przykładowe zastosowanie vSZ-D z centralnym zarządzaniem i lokalnymi kontrolerami warstwy danych (vSZ Dataplane).

Tags: producenci kontrolery Enterprise ruckus SDN

Kontakt

sprzedaż:

e-mail: sales@cc.com.pl

 


pomoc techniczna:

e-mail: support@cc.com.pl

 

CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.

Oferta

  • Dostawa i wdrożenia sieci WiFi
  • Dostawa i wdrożenia sieci LAN i WAN
  • Dostawa i wdrożenie systemów bezpieczeństwa
  • Wsparcie techniczne
  • Outsouring w zakresie administracji systemów IT
  • Oprogramowanie na zamówienie: portale internetowe, aplikacje biznesowe, aplikacje naukowe, aplikacje specjalizowane

Lokalizacja

world-map

Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

tel. +48 22 646-68-73

faks. +48 22 6063780

sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.